E-Ticaret

E-Ticaret Devi Markafoni Kepenkleri İndirdi

By 1 Haziran 2017 No Comments

2008 yılında internet girişimcileri Sina Afra, Tolga Tatari ve Ahmet Emre Sarı tarafından kurulan ve e-ticaret anlayışına yeni bir soluk getiren Markafoni yaklaşık 9 senelik bir serüvenin ardından kapanma kararı aldı.

Kurulduğu tarihten itibaren e-ticarete yeni bir soluk getiren ve aynı formatta bir çok e-ticaret sitesinin açılarak online alışverişin gelişmesinde büyük katkısı olan Markafoni kurulduğu tarihten itibaren hızlı bir büyüme gerçekleştirmiş ve yaklaşık 2 sene gibi kısa bir zaman içerisinde üye sayısını 1 milyona yükseltmişti. 2011 yılında şirket hisselerinin % 71’i, 2014 yılında ise kalan hisseleri satın alarak şirketin tamamına sahip olan Naspers, şirkete yaptığı yatırımları sürdürse de son aylardaki kötü gidişi engelleyemedi.

Son zamanlarda şirket hakkında gelen dedikodular ne yazık ki doğru çıktı ve e-ticaret devi 30 Haziran’da kapanacağını bugün yaptığı resmi açıklamayla duyurdu.

Limango, Daybuyday, Unnado ve Evim.net gibi e-ticaret sektörüne hızlı ve başarılı bir giriş yapmalarına rağmen çok sayıda e-ticaret girişimi de kısa süre sonra kapanmak zorunda kalmışlardı.

Leave a Reply